Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków ZDJĘCIA, WYNIK Co za mecz! Zdobywca Pucharu Polski zremisował z ostatnią drużyną w tabeli

Tomasz Kuczyński
6.05.2024 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków.
6.05.2024 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków. Lucyna Nenow
W poniedziałek 6 maja 2024 roku w meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Wisłą Kraków 1:1 (1:0). Od 57. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę, po drugiej żółtej, dostał Artem Polarus. W piątej doliczonej minucie Szymon Sobczak zmarnował rzut karny dla Wisły! Zobacz ZDJĘCIA!

Wisła Kraków 2 maja zdobyła Fortuna Puchar Polski pokonując po dogrywce Pogoń Szczecin 2:1. „Biała Gwiazda” chciałaby też w tym sezonie awansować do PKO Ekstraklasy. Wygrana krakowskiej drużyny z ostatnim w tabeli, zdegradowanym do II ligi, Zagłębiem Sosnowiec wydawała się formalnością. Tym bardziej, że Zagłębie przystąpiło do tego meczu z serią 22 spotkań bez zwycięstwa i dwiema porażkami z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków, 6.05.2024 r.

Zagłębie - Wisła: Bramka Rozwandowicza „stadiony świata”

Drużyna Wisły wyszła na mecz w Sosnowcu tym samy składem, co na finał Pucharu Polski. Były zawodnik Zagłębia Szymon Sobczak przed spotkaniem otrzymał od gospodarzy antyramę z pamiątkowymi zdjęciami.

W 8. minucie piłka znalazła się w bramce gospodarzy. Kacper Duda prawie z końcowej linii zagrał w pole bramkowe, piłka odbiła się od Angela Rodado i wpadła do siatki. Analiza VAR trwała blisko pięć minut i gol został anulowany ze względu na spaloną pozycję Dudy.

Wisła atakowała, a Zagłębie sporadycznie próbowało kontr. W 24. minucie główkował Angel Baena i piłka otarła się o poprzeczkę. Dwie minuty później było… 1:0 dla sosnowiczan. Maksymilian Rozwandowicz popisał się pięknym strzałem z dystansu z cyklu „stadiony świata”!

Goście chcieli szybko wyrównać, a nakręceni sosnowiczanie mieli apetyty na drugą bramkę i mecz mógł się podobać. W 45. minucie Joseph Colley główkował po rzucie wolnym i piłka znów otarła o górną część poprzeczki bramki Zagłębia. W doliczonym gospodarze heroicznie bronili się przed szturmem „Białej Gwiazdy” i nie dali sobie strzelić gola do szatni.

Zagłębie - Wisła: Gol w 90. minucie i zmarnowany rzut karny

Wisła na początku drugiej połowy szukała bramki na wszelkie sposoby, a w 49. minucie Szymon Sobczak padając w polu karnym domagał się rzutu karnego. Sytuację sprawdzano na VAR-ze i „jedenastki” nie było.

Od 57. minuty Zagłębie grało w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą oraz czerwoną kartkę dostał Artem Polarus.

Goście desperacko atakowali. W 70. minucie Dominik Jończy stojąc na linii bramkowej odbił piłkę głową po strzale z bliska Joana Goku Romana. Mateusz Kos doprowadzał piłkarzy Wisły do rozpaczy broniąc jak w transie. Jednak w 90. minucie pokonał go uderzeniem głową Rodado.

To nie był koniec. W doliczonym czasie William Remy sfaulował Goku. Szymon Sobczak strzelił z rzutu karnego wysoko nad poprzeczką!

- Wreszcie uśmiechnęło się do nas szczęście, którego często nam brakowało - stwierdził trener Zagłębia Marek Saganowski.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maksymilian Rozwandowicz (26), 1:1 Angel Rodado (90)

Zagłębie: Mateusz Kos - Artem Polarus, William Remy, Dominik Jończy, Hubert Matynia, Paweł Szostek (71. Kamil Lipka) - Sebastian Bonecki, Maksymilian Rozwandowicz (84. Michał Janota), Joel Valencia (84. Gabriel Kirejczyk) - Kamil Biliński (62. Marcel Ziemann), Dominik Sokół (84. Artem Suchockyj).

Wisła: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley, Dawid Szot (71. Jakub Krzyżanowski) - Angel Baena (62. Michał Żyro), Kacper Duda (77. Patryk Gogół), Marc Carbo (46. Igor Sapała), Angel Rodado, Jesus Alfaro (62. Joan Roman) - Szymon Sobczak.

Żółte kartki: Bonecki, Polarus, Kos, Lipka - Duda, Carbo, Alfaro

Czerwona kartka: Artem Polarus (57' - za drugą żółtą)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: 5.792